Pajacyk

Aktualności

Druga porażka w sezonie

• autor: Bolek12, 2018-06-11 15:26

W końcu musiał nadejść słabszy dzień. W przedostatnim meczu sezonu 2017/2018 Włókniarz przegrał na własnym boisku z Szarotką Rogóżno 0:2.

Z różnych powodów trener nie mógł brać pod uwagę przy ustalaniu składu na ten mecz Andrzeja Mączki, Marcina DziełakaKrzysztofa Kusa. Była więc kolejna okazja do gry dla dotychczas rezerwowych zawodników. Goście przed meczem żartowali, że takie mecze są zupełnie niepotrzebne, bo obie drużyny o nic już nie grają. Było to jednak czarowanie rzeczywistości - ewidentnie bardzo chcieli wygrać na boisku lidera.

Tradycyjnie Szarotka duże zagrożenie sprawiała po mocnych wrzutach z autu "na aferę" w pole karne. Po jednej z takich wrzutek piłka "przeleciała" przez ręce Bartoszowi Bolesławskiemu, ale na szczęście odbiła się od słupka i wyszła w pole. Bramkarz Włókniarza zmazał ten błąd kilka minut później, broniąc uderzenie z rzutu karnego.

W międzyczasie bardzo blisko strzelenia bramki byli rakszawianie; piłka po uderzeniach Piotra Jurka i Artura Kadłubkiewicza tańczyła na linii bramkowej, ale za nic nie chciała wpaść do siatki. Zemściło się to w 25. minucie - Kamil Skupień starał się dośrodkowywać, ale piłka odbiła się od pleców Grzegorza Buszty i znalazła drogę do siatki. Tuż przed przerwą kontuzji doznał Dominik Ożóg, ale na szczęście nie jest ona chyba tak groźna, jak początkowo się wydawało - "Żuku" powinien być do dyspozycji trenera od początku przygotowań do nowego sezonu.

W drugiej połowie Włókniarz starał się wyrównać, w sytuacji sam na sam znalazł się nawet Sebastian Motyl, ale bramkarz Szarotki zdołał zatrzymać jego uderzenie. Natomiast w 62. minucie goście podwyższyli na 2:0 - Damian Łapa "wepchnął" piłkę do siatki z najbliższej odległości w zamieszaniu po rzucie rożnym.

Podopiecznym trenera Jana Rocheckiego przydarzył się słabszy mecz i zasłużenie przegrali w starcu z solidnym zespołem z Rógóżna. Za tydzień ostatni mecz sezonu w Białobrzegach - obyśmy zakończyli ten udany sezon zwycięstwem!