Nadszedł ten dzień...

• autor: karozog04, 2018-05-25 21:12

W niedzielę, 27 maja, seniorzy Włókniarza staną przed szansą, by zapewnić sobie awans do klasy okręgowej. Na własnym boisku zmierzą się w derbowym pojedynku z Astrą Medynia Głogowska.

Nadszedł ten dzień, dzień na który wszyscy czekaliśmy. Piłkarze, trener, zarząd, kibice, wszyscy! W niedzielę, 27 maja o godzinie 15:00 seniorzy rozpoczną batalię o awans. Na własnym boisku w derbowym pojedynku zmierzą się z Astrą Medynia Głogowska i zrobią wszystko by wygrać. Trzy punkty w tym spotkaniu spełnią nasze marzenia. Dadzą nam awans do klasy okręgowej, awans  na który czekamy już cztery lata, o  cztery za dużo.

Sytuacja kadrowa:

Trener Jan Rochecki, podobnie jak w ostatnich meczach, w niedzielę będzie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy. W kadrze meczowej znalazł się także młody Filip Waniowski, który w ostatnim czasie regularnie łapie się do osiemnastki. Wszyscy zawodnicy są gotowi do walki o awans.

Rywal:

Najbliższy rywal naszych seniorów to Astra Medynia Głogowska. Nasz sąsiad zza między w tym sezonie spisuje się w kratkę. Słaba pierwsza runda sprawiła, że do ostatniej kolejki musi walczyć o utrzymanie. Nawet świetne wyniki w rundzie wiosennej nie pomogły wydostać się ze strefy spadkowej. Astra zajmuje bowiem 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Po 22. kolejkach zespół z Medynii może pochwalić się sześcioma zwycięstwami i czterema remisami. W pierwszym bezpośrednim meczu obu drużyn zdecydowanie górą był Włókniarz, który wygrał 5:1.

Drodzy kibice! Wyjdźmy na ten mecz w dwunastu i wspólnie zawalczmy o awans i spełnienie marzeń! Bądźcie z nami w niedzielę.