Pajacyk

Aktualności

Do szczęścia jeden krok

• autor: Bolek12, 2018-05-21 16:08

Włókniarz musiał wygrać to spotkanie i zrobił to. Chociaż nasza gra może nie porywała, jednak plan został wykonany w stu procentach i pokonaliśmy Galicję Chmielnik 3:0. Do wymarzonego awansu do "okręgówki" brakuje nam dwóch punktów.

Takie mecze zawsze bywają niebezpieczne - zdecydowany lider podejmuje ostatnią drużynę w tabeli i wszyscy oczekują wysokiego zwycięstwa. Niezwykle trudno o pełną mobilizację w takiej sytuacji. Do gry Włókniarza w meczu z Galicją na pewno można się przyczepić, ale najważniejsze, że udało się zdobyć trzy punkty.

Jeszcze przy stanie 0:0 goście z Chmielnika mieli dobrą okazję do strzelenia bramki, jednak ich napastnik, będąc oko w oko z Jackiem Sobusiem, strzelił obok słupka. Chwilę później udało się objąć prowadzenie - po dośrodkowaniu Sebastiana Motyla celną główką popisał się Łukasz Lorenc. Do przerwy mogły paść jeszcze dwie bramki dla drużyny Jana Rocheckiego, jednak strzały Piotra Jurka i Łukasza Lorenca kapitalnie wybronił bramkarz Galicji.

W drugiej połowie przy stanie 1:0 było jeszcze trochę nerwowo, zwłaszcza że gra Włókniarza średnio się kleiła. Wreszcie jednak udało się przeprowadzić składną akcję, złożoną z dziewięciu podań, którą celnym strzałem w "długi" róg wykończył Łukasz Lorenc. Wynik na 3:0 ustalił Bartosz Cygan, dokładając tylko nogę do świetnej wrzutki Andrzeja Mączki.

"Mąka" mógł mieć też drugą asystę, lecz zamiast podawać do znajdującego się bez opieki w polu karnym Galicji Łukasza Skoczylasa (nasz stoper w końcówce mógł już sobie pozwolić na ułańską szarżę), wybiegł z piłką poza boisko. Złośliwi twierdzą, że zrobił to specjalnie... Ale my nie wierzymy w takie podłe oszczerstwa.

Za tydzień gramy u siebie z Astrą Medynia Głogowska. Jeśli wygramy - można otwierać szampany!