Pajacyk

Aktualności

Remontada !!!

• autor: Bolek12, 2017-05-18 22:34

Wśród wielu meczów podobnych do siebie zdarzają się raz na jakiś czas takie, które będzie się pamiętać latami. Do takich z pewnością zalicza się niedzielne zwycięstwo Włókniarza 4:3 z Wisłokiem Czarna.

Remontada - wszyscy znają znaczenie tego hiszpańskiego terminu. Właśnie takie "odrodzenie" zanotował Włókniarz w meczu z Wisłokiem Czarna w 21. kolejce łańcuckiej klasy "A". Były to niezwykle cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie.

Zaczęło się bardzo źle, bo już w 4. minucie meczu czerwoną kartkę za faul taktyczny dostał Andrzej Mączka. W 19. minucie goście objęli prowadzenie i stało się jasne, że o dobry wynik będzie bardzo ciężko. Co prawda wyrównał Dawid Kania w 26. minucie, ale jeszcze przed przerwą goście znowu wyszli na prowadzenie.

Kiedy w 55. minucie wychowanek Włókniarza Dominik Baran podwyższył na 3:1 dla Wisłoka, większość kibiców postawiła krzyżyk na rakszawskiej drużynie. Nasi piłkarze pokazali jednak piękną waleczną twarz.

Wielkie słowa uznania dla trenera Jana Rocheckiego - po pierwsze, za dobrą motywację w przerwie, po drugie, za świetne zmiany. Wpuścił na boisko Kamila Weremińskiego, Bartosza Cygana i Damiana Maciułę - każdy z nich strzelił po golu.

Największe jednak słowa uznania dla piłkarzy Włókniarza - BRAWO! Wyciągnięcie z 1:3 na 4:3, grając niemal cały mecz w dziesięciu, to wielka sprawa. To może być przełomowy mecz, teraz drużyna powinna wreszcie zacząć grać na miarę swoich możliwości. Była to czwarta wygrana z rzędu i rewanż za porażkę 1:4 z wiosny 2015 roku w meczu o awans do klasy okręgowej.

Pamiętajmy jednak, że jeszcze nie jesteśmy pewni utrzymania. Walczymy do końca!