Lider z Rakszawy

• autor: Bolek12, 2015-10-24 18:45

Dzisiaj rundę jesienną zakończyła młodzież Włókniarza - swoje ostatnie mecze ligowe w tym roku rozegrali juniorzy starsi i trampkarze młodsi.

TRAMPKARZE MŁODSI:

24 października 2015 roku, godz. 11.00
BRZEG Białobrzegi - WŁÓKNIARZ = 1:3 (0:2)
b: Seweryn Turosz 2, Michał Sroczyk (wolny)

Skład: Mateusz Poterek - Seweryn Mazanek, Wiktor Wyczarski, Michał Sroczyk, Kacper Bolesławski - Kacper Sobuś, Jakub Bolesławski, Patryk Rejman, Seweryn Turosz - Damian Stafa, Paweł Ożga.

Czerwona kartka: Mateusz Poterek (faul taktyczny).

Chłopcy prowadzeni przez trenera Arkadiusza Piwińskiego podtrzymali dobrą passę i odnieśli kolejne zwycięstwo. Na zakończenie rundy jesiennej przyszło im się mierzyć na wyjeździe z Brzegiem Białobrzegi. Rakszawianie pojechali na mecz "gołą" jedenastką, ponieważ skład został zdziesiątkowany przez kontuzje. Mimo tego tego zagrali bardzo dobrze i ich przewaga przez większość meczu nie podlegała dyskusji.

Włókniarz prowadzenie objął w 20. minucie, kiedy to bardzo ładnie z dystansu uderzył Seweryn Turosz. Piłka leciała w środek bramki, ale wpadła pod poprzeczkę, "za kołnierz" bramkarza z Białobrzegów. Na 2:0 podwyższył Michał Sroczyk w ostatniej minucie pierwszej połowy. Chciał dośrodkowywać z rzutu wolnego, jednak piłka poleciała w bramkę i znalazła drogę do siatki pomiędzy rękami golkipera.

W drugiej połowie nasz bramkarz interweniując poza polem karnym sfaulował rywala i dostał czerwoną kartkę, w bramce musiał go zastąpić Patryk Rejman. Już po chwili pewnie złapał uderzenie z rzutu wolnego, a kilka minut potem Seweryn Turosz po podaniu Jakuba Bolesławskiego podwyższył na 3:0. W tym momencie stało się jasne, że Włókniarz odniesie kolejne zwycięstwo i pozostanie liderem po rundzie jesiennej.

Kilka minut przed końcem gospodarzom udało się strzelić honorową bramkę, jednak nie mieli już czasu na powalczenie o korzystny wynik.

JUNIORZY STARSI:

24 października 2015 roku, godz. 11.00
WŁÓKNIARZ - GROM Handzlówka = 2:2 (1:1)
b: Mateusz Karpiński, Krystian Cisek